Program

A konferencia teljes programfüzetének letöltéséhez kattintson ide.

2018. június 28. csütörtök
Helyszín: Debreceni Egyetem Főépület (Egyetem tér 1.)

11.00–18.30     Regisztráció
Helyszín: Főépület III. emelet, Kerengő

12.00-13.00     Szendvicsebéd (Főépület III. emelet, Kerengő)

13.00-14.30     Plenáris előadások (Főépület III. emelet, XI. terem)

  •    Levezető elnök: Szabó József, egyetemi docens, DE BTK – ügyvezető, Médiacentrum Debrecen Kft.

  •    Köszöntő: Komolay Szabolcs, DMJV kulturális, oktatási és szociális ügyekért felelős alpolgármester

  •    Megnyitja: Bartha Elek, DE rektorhelyettes

Plenáris előadások:

  •    Juhász Erika, tanszékvezető docens, DE BTK – kultúrakutatási és képzési igazgató, NMI Művelődési Intézet NKft: Kultúra és tőke:     befektetés a közösségi művelődésbe

  •    Szedlacsek Emília, ügyvezetői szakmai tanácsadó, NMI Művelődési Intézet NKft.: Közművelődési helyzetkép

  •    Durkó Mátyás Emlékérem átadása. Átadja: Németh Balázs, MTA Andragógia Albizottság elnöke – Juhász Erika, DE BTK alapító tanszék vezetője

14.30–15.00     Kávészünet (Főépület III. emelet, Kerengő)

15.00-16.30     Szekcióülések 5 szekcióban 
(XI. terem, X. terem, 7-8. terem, 142. terem, 14/3. terem)

16.30–17.00     Kávészünet (Főépület III. emelet, Kerengő)

17.00-18.30     Szekcióülések 5 szekcióban
(XI. terem, X. terem, 7-8. terem, 142. terem, 14/3. terem)

19.00-22.00     Társas vacsora és kulturális program
(Főépület III. emelet, Kerengő)

 

2018. június 29. péntek
Helyszín: MTA DAB Székház (Debrecen, Thomas Mann utca 49.)

08.00–15.30     Regisztráció
Helyszín: Földszinti Aula

09.00-10.30     Szekcióülések 4 szekcióban

10.30-11.00     Kávészünet (Földszinti Aula)

11.00-12.00     Kerekasztal beszélgetés (Fsz. Nagyterem)
Közösségi művelődés a Kárpát-medencében

  • Levezető elnök: Juhász Erika, tanszékvezető főiskolai docens, DE BTK – kultúrakutatási és képzési igazgató, NMI Művelődési Intézet NKft.

  • Résztvevők: Kárpáti Árpád, ügyvezetői szakmai tanácsadó, NMI Művelődési Intézet NKft.; Széman E. Rózsa, kulturális referens, Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület (Erdély, Románia); Gabri Rudolf, elnök, Nagykapos és Vidéke Társulás (Felvidék, Szlovákia); Dudás Károly, a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség tiszteletbeli elnöke (Vajdaság, Szerbia); Kepe Kocon Lili, igazgató, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet (Muravidék, Szlovénia)

12.00–12.30     Poszterszekció (Emeleti Kerengő)

Felvezeti: Sári Mihály, ny. rektor

12.30-13.30     Ebéd (Emeleti Kerengő)

13.30-15.00     Szekcióülések 4 szekcióban

15.00-15.30     Plenáris zárszó (Fsz. Nagyterem)